Цей день в історії

Випробування чотириколісного автомобіля Генрі Форда

Автор цього винаходу зробив три екземпляри своїх “квадрациклів”. Останній з них був проданий лише через п’ять років після випробування.

Маючи достатньо часу і грошей, щоб зайнятись улюбленою справою, в крихітній майстерні позаду свого будинку Форд три роки працював над створенням бензинового двигуна власної конструкції, який був прилаштований на саморобний візок на чотирьох велосипедних колесах. Це і обумовило назву нового транспортного засобу, випробування якого 32-річний Генрі Форд провів 4 червня 1896 року, – “Квадрицикл” мав двоциліндровий двигун з водяним охолодженням потужністю 4 кінські сили, 11-літровий бензобак під сидінням, дві передачі, які Форд так і не зміг переключити з першої спроби, але після деяких удосконалень розвинув швидкість 20 миль на годину (32 км/год).

Того ж року Форд продав свій перший “Квадрицикл” за 200 доларів, але популярності він не мав і наступний був проданий, вже коли Форд працював виконробом у компанії “Detroit Automobile Company”, заснованій 5 серпня 1899 року промисловцем Вільямом Мерфі, якого Форд зумів переконати у своїй здатності розробити справжнє авто. Проте створенй в січні 1900 року вантажний автомобіль був дорогим і ненадійним й не виправдав сподівнь інвестора, який прагнув конкурувати з компанією “Oldsmobile”, що випускала надзвичайно популярні двомісні авто “Runabout”, і через рік компанія була ліквідована.

До жовтня 1901 року Форд разом зі своїм колишнім підлеглим Гарольдом Віллсом виготовив 26-сильний автомобіль, на якому особисто переміг на перегонах на 10 миль у містечку Гус-Пойнт. Це знову надихнуло Вільяма Мерфі і 30 листопада 1901 року він відкрив нову автомобільну компанію, названу “Henry Ford Company”, в якій Форд отримав посаду головного інженера. Проте рік безрезультатної роботи над удосконаленням авто знову розчарували інвестора, який вирішив ліквідувати і це підприємство.

Для оцінки вартості майна “Henry Ford Company” Вільям Мерфі запросив інженера і промисловця Генрі Ліланда, фірма якого займалась литтям і штамповкою металу, виробляла власні автомобільні двигуни та елементи шасі. Він зумів переконати власника не ліквідовувати компанію, а реорганізувати її, взявши його головним інженером. Перейменована згодом у “Cadillac Automobile Company”, вона вже через два місяці випустила перше авто, а в 1908 році стала визнаним у США лідером серед виробників розкішних машин і піонером у багатьох автомобільних новаціях.

Цей день в історії