Економіка

Використання Україною експортних квот в 2016 році (ІНФОГРАФІКА)

Обсяги продажів та якість продукції – два компоненти, що мають тісний зв’язок між собою. Особливо, коли мова йде про міжнародну торгівлю.

Квота — це умовний обсяг продукції, який українські аграрії можуть експортувати до ЄС без оподаткування митними платежами. Це допомагає підприємству не тільки вийти на новий ринок, але й суттєво зекономити. Але не все так просто: багато з агропродукції повинно пройти ліцензування та стандартизування за вимогами ЄС. І з саме з цієї причини багато з квот вже другий рік поспіль не заповнюються взагалі.

Використання квот: інфографіка

Найбільше ми експортували до ЄС пшениці, кукурудзи та ячменя — квоти на них найбільші. Але якщо справи з продукцією рослинництва добрі, то от з м’ясом ситуація повністю протилежна: квоти залишились нетронутими. Все українське м’ясо (окрім баранини) повинно пройти ліцензування, з цим у наших аграріїв складно.

Українським підприємствам є що запропонувати на цій party своїм знайомим з інших країн, але цього недостатньо — у нас є тільки сировина та дешева робоча сила. Але всі з цього починали.

BusinessViews