Політика

Виборчі регіони та відмова від мажоритарної системи – зміни, що передбачені проектом Виборчого кодексу

Вчора Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект 3112-1, яким передбачено зміну виборчої системи.

В першу чергу, це запровадження системи регіональних відкритих списків. Передбачено створити 27 виборчих регіонів, у кожному з яких партії висуватимуть свої списки.

По друге, в разі остаточного прийняття Виборчого кодексу, Україна відмовляється від мажоритарних округів. Партіям  та політичним гравцям доведеться звикнути до нових реалій: якщо ти граєш на перспективу і прагнеш залишатись у великій політиці довго, треба працювати з виборцем. Не з його шлунком, а мозком. І пояснювати виборцю, в чому полягає його інтерес у голосуванні за тебе.

 

“Закон проголосовано у першому читанні і хто його знає, який він буде після всіх поправок, які внесуть до нього. Але однозначно, що для України він є новим, у нашій країні таких моделей ще не використовували. Хоча слід зазначити, що його ініціатори можуть мати певне розчарування у майбутньому – він не гарантує виконання усіх сподівань, які прихильники цієї моделі висловлювали в пресі.

Ще одна новація – як правило, наші закони “передирались” з російських. Нинішній Проект виборчого кодексу України – до певної міри імітація європейської системи виборів. Навіть, точніше, не імітація, а норми закону несуть у собі європейську ідеологію виборів. У Росії такого не було. Що стосується питання – вигідно чи не вигідно це Україні? – то однозначно це можна буде сказати, коли ми побачимо фінальний документ”, – зазначає електоральний аналітик Сергій Васильченко.

Український інтерес

Залишити коментар