Цей день в історії

Весілля принца Чарльза та леді Діани Спенсер

Свого часу дружина принца Чарльза привернула увагу багатьох фотографів. Кажуть, що стільки світлин, скільки було зроблено з нею, не було більше з жодною жінкою в світі.

Діана Френсіс Спенсер народилась 29 липня 1961 року в Сендріджхемі в будинку. Цей будинок батьки майбутньої принцеси орендували у королеви Єлизавети II. В дитинстві Діана дружила з принцами Ендрю і Едуардом, молодшими синами королеви, але після завершення навчання і початку роботи в якості викладача дитячого садка у елітній школі в передмісті Лондона вона закохалася в найстаршого серед братів – принца Чарльза.

Краса Діани, її доброзичливість і щирість одразу привернули увагу засобів масової інформації, і 29 липня 1981 року 750 мільйонів телеглядачів в 74-х країнах спостерігали за її одруженням із спадкоємцем британського трону. Воно пройшло в кафедральному соборі Святого Павла в Лондоні за присутності 3500 гостей, після чого у Букінгемському палаці відбулася весільна вечеря на 120 персон. По її завершенні зі станції Ватерлоо пара на королівському поїзді відправилась у замок Броадлендс, де провели першу шлюбну ніч. За кілька днів Діана і Чарльз вилетіли до Гібралтару, звідки на яхті “Британія” здійснили круїз по Середеземному морю, відвідавши Туніс, Сардинію, Грецію і Єгипет.

З самого початку входження в королівську сім’ю Діана стала предметом підвищеної уваги фотографів-папарацци, котрі зробили її найбільш фотографованою жінкою світу. Все це пригнічувало принцесу і викликало депресію, особливо після 1992 року, коли Чарльз і Діана стали жити нарізно. У 1994 році пара заявила про намір розлучитись, але виконувала придворні обов’язки до серпня 1996 року, коли королева Єлизавета II дала дозвіл на розлучення в обмін на відмову Діани від титулу “Ваша королівська величносте” і будь-яких претензій на трон у майбутньому.

Цей день в історії