Економіка Суспільство

Верховна Рада ухвалила проект пенсійної реформи

Здавалося б, в молодому віці зарано думати про пенсію. А дехто взагалі не ускладнює собі життя підрахунками виплат, які отримуватимуться після виходу на пенсію. Однак є й ті, хто уважно слідкує за новаціями в законодавстві.

Верховна Рада ухвалила проект пенсійної реформи, підтримавши законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (6614). За таке рішення проголосували 288 народних депутатів, – передає кореспондент УНН.

“За результатами перерахунку, для 5,6 млн громадян, в середньому, збільшення пенсій відбудеться на 700 грн. І цей розмір не залишиться таким назавжди. Він буде змінюватися, тому що ми з вами передбачаємо індексацію автоматично, не залежно від будь-якого рішення Кабінету міністрів України… Це виписано в цьому законі. І в 2019, і в 2020, і в 2021 році завжди буде індексація пенсії”, – сказала голова Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.

Громадяни, які не мали достатнього стажу або з будь-яких інших причин отримували пенсію у розмірі 949 грн, отримуватимуть на 423 грн більше.

Для жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років, як сказала Денісова, буде скасована норма, яка призводить до зменшення розмірів пенсії. Працюючим пенсіонерам буде сплачено пенсію в повному розмірі.

Для майбутніх пенсіонерів передбачається норма, за якою “якщо людина працює, отримує заробітну плату, сплачує внески – вона отримає більшу пенсію і раніше виходить на пенсію. Якщо ж людина менше працює і менше сплачує – пізніше виходить на пенсію і отримує менше”.

Навіть якщо людина не працює – держава її не залишить на самоті. Якщо людині не вистачає страхового стажу, їй буде надана тимчасова державна допомога. Проте за бажанням кожен зможе сплатити необхідні внески і “купити собі стаж, якого бракує”.