Суспільство

Верховна Рада України підтримала проект закону щодо стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії

Як зазначають аналітики Громадської мережі “ОПОРА”, реалізація законопроекту № 4334 дозволить створити конкурентоспроможні умови для виробників тепла з альтернативних джерел енергії та пришвидшити темпи заміщення газу у теплоенергетиці.

За проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про теплопостачання” щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії» (рестр. № 4334) проголосували 238 народних депутатів України.

Основна його мета полягає в передачі повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії від НКРЕКП органам місцевого самоврядування та місцевим адміністраціям.

При цьому, тарифи на тепло з альтернативних джерел встановлюються на рівні 90% від нинішнього тарифу на тепло для потреб бюджетних установ та населення.

Крім того, прийняття даного закону має наступні переваги:

– створення сприятливих умов для залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у виробництво тепла з альтернативних джерел;

– скорочення імпорту газу на понад 3 млрд куб. м., що дозволить залишити в бюджеті щонайменше 600 млн доларів, а з урахуванням мультиплікатору – понад 3 млрд доларів;

– зниження собівартості теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів;

– збільшення до 20 тисяч кількості нових робочих місць, зокрема, при вирощуванні, збиранні та транспортуванні місцевих видів палива, виробництві необхідного обладнання, що суттєво збільшить надходження до місцевих бюджетів.

“Маємо надію, що реалізація законопроекту № 4334 дозволить створити конкурентоспроможні умови для виробників тепла з альтернативних джерел енергії та пришвидшити темпи заміщення газу у теплоенергетиці. Це важливий крок на шляху до виконання зобов’язання перед Енергетичним Співтовариством щодо збільшення частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, в кінцевому енергоспоживання у 2020 році до 11%”, – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянська мережа ОПОРА Наталія Камінська.

Тексти.org.ua