Важливе Суспільство

Верховна Рада підтримала в першому читанні три законопроекти щодо захисту інтелектуальної власності

Для того, щоб зробити певне відкриття, вченому доводиться витратити на це значну кількість часу. Навіть звичайна стаття в науковому віснику створюється не за один день. І кожному автору хочеться, щоб його відкриття ніхто не привласнив.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України продовжує створювати сучасну систему захисту інтелектуальної власності в Україні. Вчора Парламент підтримав у 1-му читанні три важливі законопроекти: щодо охорони географічних зазначень, компонування напівпровідників та розповсюдження авторських творів.

  1. Проект закону #6023 визначає новий порядок захисту географічних зазначень товарів. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи будь-які інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походженням. Так, наприклад, “шампанським” може називатися тільки ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань, а “коньяк” – це бренді з білих сортів винограду, який виробляється у французькому муніципалітеті Коньяк. Законопроект забезпечує виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та забезпечує належну охорону українських географічних зазначень.
  2. Проект закону #4571 про розповсюдження авторських творів робить більш прозорим процес маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. Тепер Мінекономрозвитку протягом 3 робочих днів оприлюднюватиме всю інформацію щодо виданих контрольних марок он-лайн. Це додатковий механізм у боротьбі з піратством та порушеннями прав авторів при розповсюдженні їх творів.
  3. Проект закону #5694 про компонування напівпровідників (наприклад, у мікросхемах) дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам та науковцям ефективно захищати свої авторські права на вироби електротехнічної сфери. Законопроект, зокрема, уточнює строк чинності прав на інтелектуальної власності, дає можливість подавати заявки на патент в електронній формі та удосконалює порядок проведення експертизи.

Детальніше можна ознайомитися тут: http://bit.ly/2pawGJW

Залишити коментар