Політика

Вбивство через політичні погляди

В центрі Києва біля готелю ” Прем’єр  – палас”( бульвар Шевченка)  був здійснений напад на оголошеного в розшук в Росії колишнього депутата Державної Думи Дениса Вороненкова, який отримав громадянство України .
Вороненко загинув на місці. Охоронець Вороненкова також був поранений, але встиг відкрити вогонь і поранити кілера. (Попередня інформація, що охоронець був співробітником СБУ не підтвердилася).
Вороненко намагався пересуватися таємно, по телефону намагався не говорити. Як колишній співробітник спецслужб прекрасно усвідомлював небезпеку, і вживав заходів обережності. Він перебував під цілодобовою охороною СБУ, його місце проживання було секретом. обчислити маршрут його руху було дуже непросто.
Цілком ймовірно, що його виманили на зустріч.
Очевидно, що організувати замах і зухвалий напад могли тільки спецслужби РФ.
Убили Дениса Вороненкова виключно через його політичні погляди і дачі показань проти режиму Путіна у справі Януковича. Бізнес-конфліктів у нього в РФ не було. Я зробив перше його політичне інтерв’ю в Україні, в якому він викривав режим Путіна, після якого його офіційна влада РФ стали поносити і шельмувати, оголошували ворогом народу, зрадником. Він знав їх усіх він був людиною з системи. Чи не на високому рівні, але в Держдумі він іноді спілкувався і з нинішнім главою Служби зовнішньої розвідки РФ Наришкіним, і з помічником президента Путіна Владиславом Сурковим, куратором “українського питання”.
Вороненко виступив свідком Генеральної прокуратури в справі проти Януковича, його свідчення мали велику цінність, його виступ на відкритому процесі, який готує Головна військова прокуратура стали б подією:
“- Ви дали свідчення Генеральній прокуратурі України. Розкажіть, про що саме.
– Я б не хотів розповідати матеріали попереднього слідства, але коротко … Так, я дав свідчення у справі про державну зраду Януковича. Я порахував це за свій обов’язок, допомогти своїй країні і викрити цього негідника. Раніше судимого кримінальника, який зрадив свій народ, який втік і звернувся з проханням ввести війська іншої держави для знищення своїх громадян. Моє тверде переконання, що всі ці слова і дії потрібно переводити в юридичну площину. І давати їм правову оцінку. Янукович – маріонетка. Він підписав сам зречення, і його звернення ввести російські війська було незаконним. Спочатку це звернення взагалі писав кримський Аксьонов. У Росії все секрет, але нічого не таємниця. Потім в Кремлі порахували – хто такий Аксьонов, якщо Янукович в Росії. І ось він пише листа президенту РФ про введення військ “.

Він знав, що його можуть вбити за його інтерв’ю. Я відразу його про це запитав.
“- У Києві був здійснений теракт, був убитий колишній російський журналіст Павло Шеремет, обставини говорять, що він міг стати жертвою російських спецслужб. Ви не боїтеся, що ви також зараз є потенційною мішенню для російських терористів, і за вами можуть влаштувати полювання?
– Не можна недооцінювати будь-які ризики. Але я теж підготовлена людина. І ризик є. Але ризик в Києві для мене не вище, ніж в Москві. Я готовий до ризику.
– Чим би Ви хотіли займатися в Україні?
– В першу чергу, звичайно, я б хотів бути корисним країні, з усім багажем знань, який у мене є. У Росії сьогодні такі, як я, не потрібні. Я зараз перебуваю в стадії переговорів. Спочатку я отримав громадянство, тому що не будучи громадянином країни, складно претендувати на заняття будь-яких державних посад. Мені не потрібні привілеї, я буду намагатися знайти своє місце в житті, як все. Розумію, що буде важко, непросто. Але це і є свобода. Людина завжди сам може зробити свій вибір. Я свій вибір зробив.
Хотів би процитувати В. Маяковського:
“Я хотів бути зрозумілий своєю країною,
А чи не буду зрозумілий – що ж … ..
Над рідною країною я пройду стороною,
Як проходить косий дощ … ”
Денис Вороненко загинув, будучи громадянином України з 6 грудня 2016 року. Його вчинок і його свідчення проти Януковича мали важливе значення для нашої країни. Незадовго до загибелі ми говорили з Денисом, він дякував за інтерв’ю, сказав, що не очікував такого резонансу, а я йому сказав, щоб він був обережний, і не говорив ні з ким по телефону, тому що він сам ще недооцінює ту загрозу, яку його одкровення – одкровення людини з системи, представляють для путінського режиму.