Культура

Василь Кузан розпочав всеукраїнський тур презентацією збірки «Дьоньдята»

5 березня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація віршів Василя Кузана «Дьоньдята». Назва книжки має декілька значень, одне з них – намистинки. Видана збірка до 55 річчя від дня народження автора.

Український поет, член спілки письменників України Василь Кузан саме з Ужгорода починає всеукраїнський тур і планує презентувати книжку в 55 містах країни.

«Зараз я готую до друку ще одну книжку. Збірка «Дьоньдята» є для мене особливою. По-перше,  це перша моя книжка, що написана на діалекті. По-друге, вона знакова тим, що є єдиною у мене книгою, котра має і передмову, й післямову. Також у віршах збірки використовуються букви нехарактерні українській мові», – ділиться поет, автор збірки Василь Кузан.

Тираж збірки «Дьоньдята» – 1000 примірників. Книга складається з двох розділів – поезій та співанок. На останніх сторінках подається маленький словничок діалектних слів. Автором передмови до збірки став доктор історичних наук, професор УжНУ Федір Федака, післямову написав відомий науковець з Львівщини Любомир Сікора.

Щоб зібрати достатньо коштів для її друку, автор проводив передпродаж книги. У творчому доробку Василя Кузана збірка «Дьоньдята» 21 за рахунком.  Цього року автор планує видати ще дві збірки.

6 березня о 16:00 в Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» відбудеться творчий вечір-концерт Василя Кузана «Троянди для тебе…».

Карпатський оглядач