Економіка

Вартість великоднього хліба-2017 (ФОТО)

Випікання паски вимагає не лише часових затрат, а ще й фінансових, адже цей символ Великодня містить багато інгредієнтів.

Напередодні Великодніх свят команда аналітиків Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вже вдруге вирішила дослідити динаміку вартості випікання святкової паски в 2017 році порівняно з 2016 роком.

В ході дослідження було виявлено, що випікання паски в домашніх умовах коштуватиме 29,81 грн, що на 35,3% дорожче, ніж в минулому році. Ціни майже на всі інгредієнти зросли. Найбільше, на 34%, подорожчало вершкове масло, що найбільше вплинуло на зростання кінцевої вартості домашньої паски, оскільки частка вершкового масла складає близько 30% від вартості. Цукрова пудра продовжує виявляти ознаки неабиякої стабільності – вже три роки поспіль вона коштує 40 грн за кілограм.

Згідно з консенсус-прогнозом Мінекономрозвитку інфляція в 2017 утримається на рівні 11%.

“Індекс паски” не є офіційним макроекономічним показником, не відображає інфляцію чи індекс споживчих цін. Всі розрахунки – приблизні, здійснені на основі моніторингу ДСС цін на соціально значущі товари та експертної оцінки Мінекономрозвитку.

9

З Індексом паски 2016 року можна ознайомитись тут:http://bit.ly/2nPgoIs