Економіка

Бюджет Ужгорода 2019: на що підуть кошти

Бюджет Ужгорода на 2019 рік прогнозують у розмірі 1 млрд  457 млн грн доходів, та 1 млрд  468 млн видатків. Головне джерело надходжень – податок фізичних осіб.

Субвенція, виділена на ремонт набережної Незалежності із державного бюджету у розмірі 21 млн грн залишиться і в наступному році у використанні міста, до державного бюджету ці гроші не повернуться.

«У 2018 році було на 18 млн було більше. Причина – зменшення в частині трансфертів (субвенцій з державного й обласного бюджетів). У 2019 році  на 31 млн грн знизиться субвенція на соціальний захист, це пов’язано із зменшенням кількості одержувачів субсидії. Також менше субвенції отримає медицина на 29 млн грн, пов’язано це із змінами на утримання первинної ланки – сімейних лікарів, які з наступного року  будуть отримувати кошти за кожного пацієнта від Національної служби здоров’я. Але комунальні послуги та  утримання залишаються на місцевому бюджеті. Щодо освіти, то тут субвенція збільшиться. Зменшиться у першому кварталі року грошова допомога від державного бюджету у підтримці сімей з дітьми, сімей загиблих учасників воєнних дій», – розповіла директорка Департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради Леся Гах.

Найбільше видатків із бюджету Ужгорода у 2019 році піде на освіту, зокрема на зарплати та харчування. Друге місце посідає охорона здоров’я.

Карпатський оглядач