Суспільство

Будівництво туристичного комплексу «Свидовець» може негативно вплинути на екологію

Сьогодні, 14 листопада, відбулася прес-конференція ініціативної групи Free Svydovets.

Проект спорудження туристичного комплексу «Свидовець» на Закарпатті негативно сприйняло багато жителів. Люди протестують, бо таке будівництво може негативно відобразитися на екології. Сьогодні о 9.00 відбувся розгляд справи активістів Тячівщини у Закарпатському окружному адміністративному суді, де було визначено об’єм дослідження, свідків та призначено день розгляду справи на 4 грудня.

Найбільш вразливими у цьому випадку є полонини.

«Чи доцільно будувати новий курорт вдвічі чи втричі більший за той, що в Буковелі. Чи є в цьому соціальна, економічна необхідність? Що це насправді дасть громаді? І чи взагалі ця діяльність не зведе нанівець той ресурс, на основі якого розвивається? Це не Альпи, а Карпати. Тут зовсім інші умови. Карпати є чутливими і крихкими. Вчені дослідили, що розвивати курорти на висоті нижче 1500 метрів це не доцільно, – коментує активіст Оксана Станкевич-Волосянчук, ГО «Екосфера». – Великий ризик для екосистем. Ми знаємо про глобальні зміни клімату. Бувають роки, що в горах взагалі снігу не буває, або тільки тримається 1,5 місяця. Великі курорти оснащені сніговими гарматами і це колосальна потреба у воді в той час, коли Карпати вже потерпають від безводдя.  Підземні надра тепер погано поновлюються. Ліси не встигають переводити поверхневі води у підземні шари».

Як підкреслила Оксана Станкевич-Волосянчук, ані мешканці Лопухова, ані представники ініціативної групи не бачили плану забудови, бізнес-плану або ж будь-якої документації, яка має відношення до курорту. Окрім цих проблем, виникнуть також питання із вивезенням побутових відходів. Курорт одночасно може обслуговувати 28 тис гостей, що може спричинити незручності із вивезенням сміття, а також у відведенні каналізаційних відходів.

Карпатський оглядач

Залишити коментар