Важливе Політика

Будинок профспілок продовжує боротьбу за незаконно відібране майно

Сьогодні, 3 липня, відбулася прес-конференція голови облпрофради «Про свавілля судів щодо законного майна профспілок Закарпаття».

Право власності на будівлю Закарпатської обласної ради профспілок в Ужгороді на площі Народній, 5 визнали за Фондом державного майна в Україні. Таке рішення Господарського суду Закарпатської області від 17 травня 2016-го року та Львівського апеляційного суду від 5 вересня 2016-го є незаконними, оскільки ця будівля, як зазначив голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, давно закріплена за профспілками.

Ще в 1946-му році Рада профспілок Закарпатської області отримала у свою власність майно та матеріальні цінності, в тому числі і будівлю по вул. Першотравневій, 2. Через три роки вона змінила свою адресу на Духновича, 2.

У 1963 році відбувся знову своєрідний обмін між Ужгородською міськрадою та облпрофрадою – останні в свою чергу отримали у власність будівлю, що знаходиться на нинішній площі Народній, 5. Підтвердженням цього є висновки Конституційного Суду України за 2004 рік.

Цей факт не був врахований в оскаржуваних Закарпатською облпрофрадою рішеннях місцевого господарського суду та апеляційного господарського суду, які були прийняті з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Ще одним сюрпризом стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. №221-р «Про передачу частини будівлі у м. Ужгород до сфери управління Державної судової адміністрації».

2

У зв’язку з цим, голова облпрофради Фленько В. Ю. нещодавно провів зустріч у Кабінеті Міністрів України з першим віце-прем’єром Кубівим С. І. Розмовляли про ситуацію довкола Будинку профспілок.

«Ми плануємо провести акцію протесту біля адміністративного суду та на площі Народній. Наступний етап – це збір підписів і нова позивна заява до суду у зв’язку з виявленими обставинами», – коментує голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.

Судові та урядові рішення викликали широке невдоволення населення, профспілки області оголосили попереджувальну акцію протесту, яку спочатку планували провести 6 липня біля будівель Закарпатської ОДА та Закарпатського окружного суду. Однак перенесли у зв’язку з тим, що Кабінет Міністрів повторно розглядає питання майна Будинку профспілок. Як отримають відповідь від Кабінету Міністрів, то зразу визначать дату проведення цього заходу.  Водночас на площі Народній буде проходити збір підписів громадян проти корумпованості судової системи.

З аналогічною проблемою борються профспілки Чернігівської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар