Культура Суспільство

Богдан Дем’яненко: “Коли я писав “Страсті Христові”, для мене було важливим дати людям можливість співпереживати з іншою людиною”

У рамках органного фестивалю Закарпатська обласна філармонія продовжує запрошувати молодих органістів. Вже цієї неділі ( 24.09. 2017 р.) містяни зможуть познайомитися з творчістю молодого композитора й органіста Богдана Дем’яненка. У програмі прозвучить його авторська ораторія “Страсті Христові” за євангелістом Марком  для хору, органу та читця. У заході також братимуть участь ХОР Парафії Всіх Святих та свмч. Йосафата ( регент -заслужена артистка України Світлана Глеба) та о. Володимир Ковтик.

         За словами митця на його майбутню творчу діяльність вплинула музика бароко.

         ” Я завжди мріяв стати композитором. Коли потрапив до Німеччини на благодійний вечір, то саме там я почув ту музику, яка вплинула на мене як майбутнього композитора. Чому обрав орган? Мабуть це на якомусь інтуїтивному рівні – мене захопив цей інструмент своїм звучанням, конструкцією, а також музикою, яка на ньому виконується. І взагалі маю мрію сконструювати власний орган ( усміхається юнак) .

         “Стосовно твору, який я буду виконувати, – ділиться з нами Богдан, – то він звучатиме не вперше. Спочатку я зіграв його у лютеранській церкві, де керував хором, і у 2013 році відбувся наш, так би мовити, дебют. В ораторію “Страсті Христові” я вклав усі свої знання та вміння, підібрав чудовий текст – євангеліє Івана Огієнка, тобто такий, що мав максимально близький переклад  до оригінального. Першим поштовхом до його створення стали ” Страсті Христові” за Матвієм Й.С. Баха та ще кілька схожих творів.

         “Коли я писав “Страсті Христові”, для мене було важливим дати людям можливість співпереживати з іншою людиною.  Ісус, все ж таки – це істота з двох складових, яка має божественну та людську сутність. Для мене важливішим було показати його людську сутність, щоб суспільство могло співпереживати йому. Виходячи  з біблійного тексту він був духовно сильним, але фізична сутність не позбавляла його ні від болю,  ні від страждань моральних.  Тому ось все це співпереживання людині є основною темою  цього твору.

          Насамперед я хочу, щоб слухачі перейнялися образом Сина Божого та його стражданнями.  Дехто може сприйняти «Страсті Христові», як реквієм і побачити окрім страждань просвітлення.  Саме це і є ідеєю ораторії – щоб слухач міг  відчути, уявити, пропустити крізь себе,  адже в кінці кінців твір має оптимістичну концепцію”.

 

 https://carpatobserver.eu/ Карпатський Оглядач

 

 

Залишити коментар