Суспільство

Близько 46 млн грн штрафів накладено на роботодавців області

У 2017 році управлінням Держпраці в Закарпатській області було виявлено 52 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. За період березень-вересень 2018 року ця цифра збільшилася. Було виявлено 470 працівників, яких допустили до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них 410 – виконували свою роботу нелегально.

Найбільше  неоформлених працівників виявлено в м. Ужгороді, Тячівському, Берегівському районах. Проте практика використання працівників без оформлення трудових відносин має місце на території всього Закарпаття.

«Небажання офіційно працевлаштовувати, роботодавці пояснюють тим, що працівника спочатку треба перевірити, чи підходить на ту чи іншу посаду. Бували випадки, коли проявлялося небажання самих осіб, особливо це стосується хлопців призивного віку.  Третьою причиною нелегального працевлаштування є бажання роботодавців зекономити і не платити податки, – пояснює перший заступник начальника управління Держпраці в Закарпатській області Василь Грицик. – З початку березня нашими працівниками було проведено 383 інспекційні відвідування, де вивчали питання оформлення трудових відносин. Найчастіше за порушення законодавства роботодавці несуть адміністративну та фінансову відповідальність. Перша передбачає штраф від 8,5 тис до 17 тис грн. Фінансова – це 30 мінімальних зарплат за виявленого кожного порушника, на сьогодні становить 111 тис. грн».

На Закарпатті найбільше нелегальних працівників у сфері торгівля, готельно-ресторанний бізнес (в т.ч. кафе, бари),  транспорт та будівельні підприємства.

Протягом 2018 року за порушення законодавства про працю накладено фінансових  санкцій на суму 45 млн. 842 тис. сплачено 499,0 тис.грн. За результатами розгляду адмінпротоколів, скерованих у суд, судом прийнято рішень про накладення штрафу у сумі 100650 грн. Майже всі штрафи оскаржуються в суді.

Карпатський оглядач