Економіка Суспільство

Безготівкові операції в Україні зросли на 1 500%.

 З появою незліченої кількості супермаркетів, магазинів, банків і т.д. одною з найпоширеніших професій  сучасності є – касир. Таааа…. з появою новітніх технологій, безготівкові операції в Україні зросли на 1500 %. Що буде з професією касира?

Три фрази, які ми вже скоро не почуємо від касирів: “Пакетик давати?”, “Карта нашого супермаркету є?”, “Поповнити вам рахунок мобільного?”. Все йде до того, що побачити касира в магазині буде стане так само дивно, як зустріти там динозавра (Ви повірите у таке?!)

У США налічується понад 3,5 млн касирів, а їх загальна зарплата становить близько 60 млрд доларів на рік. Автомати для їх заміни обійдуться в 21 млрд.

Замінивши всіх касирів в магазинах і на заправках, американський рітейл отримає в своє розпорядження суму, порівнянну з ВВП Болгарії або Хорватії. Ось тільки мільйони некваліфікованих працівників виявляться жертвами автоматизації. Уже зараз прогнозується спад кількості робочих місць для касирів до 2026 року на 1% при загальному зростанні числа вакансій в економіці США на 7%. Серед причин – розвиток технологій, інтернет-торгівлі, впровадження кас самообслуговування і, як наслідок, перехід на безготівкові розрахунки.

В Україні половина оплат в магазинах відбувається без готівки
За даними НБУ, ми використовуємо платіжні картки насамперед для розрахунків в торгових мережах (50% операцій) та інтернету (41%).

количество безналичных операций

Професія касира зникає
У Києві касир може розраховувати на 8 000 грн в місяць. Низькі зарплати і низька мінімальна оплата праці надійно захищають наших касирів від заміни на дорогі імпортні апарати, однак процес облаштування кас самообслуговування активно йде і в українських магазинах.

Не тільки самообслуговування загрожує готівки, але і боротьба за зручність клієнта – кількість торгових точок, які приймають до оплати карти, зросла за 2017 рік на 19%.

касса самообслуживания

У Бердянську вигідніше поставити касу-автомат, ніж наймати касира

Онлайн-торгівля швидко розвивається
Якщо в торгових мережах зміни тільки починаються, то ринок онлайн-торгівлі в Україні вже багато років росте двозначними темпами. Як наслідок, зростає обсяг і кількість безготівкових операцій. Прогноз на 2018 рік – ще + 30%, але рости ще є куди: в Україні обсяг електронної торгівлі становить всього 3,5% від всього роздрібного обороту, в США цей показник близько 9%.

 

Число безготівкових операцій показує вибухове зростання

Зручність покупок в інтернеті і розрахунків карткою роблять свою справу – за 7 років кількість безготівкових операцій зросла з 100 млн до 2 млрд! А це 1 500%. Для порівняння: в ЄС приріст за 6 років склав 35%.

банковская система Украины

Замість касира – машина, замість торгового залу – додаток для смартфона. Майбутнє безготівкових операцій легко передбачити. Їх кількість і обсяг зростатимуть разом із зручністю і надійністю безготівкових розрахунків. Уже зараз ми можемо трохи зазирнути в майбутнє офлайн-ритейлу – в США відкрився магазин без черг, продавців, готівкових розрахунків та навіть банківських карт Amazon Go. Щоб зробити покупку, необхідно лише додаток для смартфона і гроші на рахунку.

Супермаркети – перші жертви інновацій в фінансах. Зараз дуже швидко змінюються страхування, грошові перекази та інші фінансові послуги. Більше про ці зміни і про те, що тебе чекає, ми розповімо в нашому довіднику про Фінтех, який зараз готуємо. Залиш заявку на довідник, і ми повідомимо, коли він вийде. Для цього кликни по банеру нижче.

Автор довідника – контент-маркетингове агентство Top Lead, за підтримки партнера – AEQUO Law Firm. Інформаційні партнери – Mastercard і EBA.

http://businessviews.com.ua