Цей день в історії

Атлетичнй рекорд ХІ Олімпійських ігор

На тлі подій, що відбувалися в Європі в 1930-х роках, керівництво окремих країн не підтримувало ідею проведення Олімпіади в Берліні. Однак політика самої Німеччини призвела до того, що вона була проведена саме там. Під час ігор відомий американський спортсмен зміг встановити кілька особистих рекордів.

Джессі Оуенс народився 1913 року в Алабаміб Піл час навчання в університеті штату Огайо проявив себе як талановитий спортсмен. 25 травня 1935 року на чемпіонаті США він побив світовий рекорд у спринті на 200 метрів, у забігу на 200 метрів з бар’єрами, в стрибках у довжину і повторив світовий рекорд у бігу на 100 метрів. Все це відбувалося в один день. Наступного літа він разом з іншими 17-а афроамериканцями увійшов до збірної США, що представляла країну на Олімпіаді в Берліні.

В 1931 році Міжнародний Олімпійський комітет вибрав Берлін місцем проведення XI літніх Ігор. Це стало знаком  повернення Німеччини в світове співтовариство після ізоляції країни по закінчені Першої Світової війни. Через два роки до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, котрий протягом року встановив у країні диктаторський режим. Байдужиість Гітлера до Олімпійських і змінилася під впливом думки Йозефа Геббельсаю Гітлер виділив великі інвестиції, що перетворили Берлінську олімпіаду у наймаштабніше світове змагання того часу.

Світове співтовариство, зокрема США та Іспанія, планували бойкотувати Олімпіаду в Берліні через антисемітську політику нацистів. Вони хотіли провести альтернативні Народні Ігри в Барселоні влітку 1936 року. Але громадянська війна в Іспанії, початок якої припав саме на 1936 рік, завадила реалізувати заплановане. Тому 1 серпня 1936 року Адольф Гітлер офіційно відкрив змагання, на котрих вперше з’явився символічний олімпійський вогонь з Греції. Команда Німеччини складалася з 348 спортсменів.

Героєм Берлінських ігор став американець Джессі Оуенс, котрий переміг у чотирьох видах змагань. Він повторив світовий рекорд (10.3 сек) в спринті на 100 метрів, побив новий рекорд у бігу на 200 метрів (20.7 сек) і стрибках в довжину (7.93 м). 9 серпня Оуенс виграв свою четверту золоту медаль в естафеті 4х100 метрів і також зі світовим рекордом.

Цей день в історії