Суспільство

Анімаційні YouTube-канали про науку: п’ятірка найкращих

З розвитком сучасних технологій людина все більше і більше прагне до візуалізації інформації. Адже погодьтеся, що переглянути слайди чи відеоматеріал набагато цікавіше, ніж читати багатотомну енциклопедію (хоча і відмовлятися від звичних нам книжок також не варто).

Одним з лідерів серед Інтернет-ресурсів з візуалізованою інформацією є YouTube. Тут можна знайти як звичайне відео, так і анімацію практично на будь-яку тему.

1. TED Education – https://www.youtube.com/user/TEDEducation

Одна з інкарнацій загальновідомого освітнього проекту TED. Талановиті вчені та дизайнери разом створюють захоплюючі ролики. Тематика простягається від філософських парадоксів до впливу цукру на мозок. Тривалість одного ролика від 3 до 10 хвилин.

2. Life Noggin – https://www.youtube.com/user/lifenoggin

Особливістю цього каналу є чарівна піксельна анімація у стилі Minecraft. Тематика тут також дуже широка: від економічних та природничих наук до розгляду концепції свободи волі. Окремі відео можна навіть перегляди у режимі віртуальної реальності. Тривалість не довше 4 хвилин.

3. Minute Physics – https://www.youtube.com/user/minutephysics

Це канал математика та фізика з США Генрі Райха. Анімація до цих роліків створена на звичайній маркерній дошці. У відео розповідається про паралельні світи, елементарні частиці, кота Шредінгера та інші поняття та відкриття у сучасній науці. Також є споріднений проект Minute Earth. Там можна дізнатись багато цікавого про нашу планету, біологічне різномаїття та навіть про те, як вижити після удару блискавкою.

4. Научпок – https://www.youtube.com/user/nowchpok

Єдиний канал російського походження у цій підбірці. Тут за допомогою малюнків даються відповіді на питання, перед якими звичайна людина постає у своєму житті.  Тривалість відео від 3 до 7 хвилин.

5. Asap Science – https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE

Щотижневі ролики, які дають відповіді на дивні, але дуже цікаві питання. Що було раніше – куриця або яйце? Що буде, якщо ми припинемо їсти? Скільки часу для сну нам насправді потрібно? Однак, творці каналу – вчені Мітчелл Моффіт і Грегорі Браун, відомі не тільки по веселим коротким роликам, але і по цілком серйозними статтями в Scientific American і The Atlantiс.

Zamitka