Суспільство Транскордонне співробітництво

Актуальні питання суспільного життя обговорювали на “Вуличному Університеті” в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вихідні дні завжди хочеться провести весело, цікаво та з користю. Особливо, коли на вулиці тепло та світить сонечко. Це може бути прогулянка, якась зустріч або лекція на відкритому повітрі.

Саме останній формат обрали сьогодні активісти громадської організації “Фундація Регіональних Ініціатив” – в місті пройшов “Вуличний Університет”.

Спочатку всі охочі могли дізнатися більше про тему, яка на жаль, є актуальною для нашого регіону – ВІЛ. В центрі міста, біля будівлі обласної філармонії, лектор – представник БО “ЗБТ Мережі ЛЖВ” Сергій Луценко – розвіяв ряд міфів щодо даного захворювання, а саме: про шляхи передачі інфекції (через кров, статевим шляхом та від матері до дитини), наголошуючи на тому, що навіть маючи цей діагноз, можна жити повноцінним життям, закохуватися, одружуватися та народжувати дітей. Звісно, існують свої обмеження, оскільки організм не настільки стійкий до різного роду інфекційних захворювань, але дотримання певних правил (яких, власне, варто дотримуватися багатьом) допоможе захистити себе від них. Також мова йшла і про діагностику даного захворювання, яка проводиться безкоштовно в Закарпатському обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. На сьогоднішній день проводиться активна інформаційна кампанія: тематичні бесіди в школах, поїздки у віддалені райони і, звісно, числені публікації в Інтернеті, в т.ч. і на сторінці Мережі ЛЖВ, де можна знайти багато корисної інформації.

Але не лише темою здоров’я переймалися цього дня активісти та небайдужі ужгородці. У у сквер біля піцерії “Твінс”, який знаходиться на перехресті вулиць Грушевського та Заньковецької відбулося жваве обговорення успішних громадських ініціатив, які реалізуються в Ужгороді та інших обласних центрах. Представниця ГО “Інститут Міста Ужгород” Тетяна Колесник згадала відому багатьом містянам “Кірпічку”, яка за два роки перетворилася на своєрідний центр дозвілля для жителів прилеглого мікрорайону. Після цього мова зайшла про необхідність створення центру, де могли б збиратися активні громадяни для проведення різноманітних заходів. Проте стоїть питання джерел фінансування, яке в різних містах вирішують по-різному. В Івано-Франківську все починалося з обговорень в дворах багатоквартирних будинків, що врешті-решт переросло в створення невеличкої кав’ярні, де почали продавати різноманітні домашні смаколики. В Одесі це Impact Hub – центр підтримки громадських ініціатив. А в місті-побратимі Ужгорода – німецькому Дармштаті – взагалі є пересувний яскраво-рожевий диван, поява якого означає початок обговорення якогось важливого питання за кавою та печивом.

Карпатський Оглядач