Суспільство

Активісти “Доступно.UA” промоніторили доступність закладів харчування у Львові

Людина залишається людиною незалежно від того, як вона ходить, бачить чи чує, а отже, має ті самі потреби, що й абсолютно здорова людина.

Однак не завжди людина на візку може потрапити, скажімо, до кав’ярні для того, щоб випити запашної кави та поспілкуватися з друзями. А це потенційний клієнт, який до того ж, приносить прибуток даному закладу.

Львів став одинадцятим містом у всеукраїнській акції, започаткуваної громадською ініціативою “Доступно.UA”. За результатами моніторингу активісти визнали п’ять кав’ярень Львова, які є справді доступними для людей на інвалідних візках. А щоб про це стало відомо якомога більшій кількості людей, на дверях таких закладів розмістили відповідні наліпки.

Киянин Дмитро Щебетюк особисто перевірив ці п’ять закладів. Серед них два “Креденси” ― на проспекті Свободи та вул. Галицькій, “Вапіано”, ресторани “Правда” і “М’яса та Справедливості»”

В результаті травми Дмитро у візку уже шість років. На його думку, потрапити в публічне місце іноді нелегко не тільки людям з інвалідністю.

“У мене знайомі розповідали, що дівчина кудись не пішла, бо там не зручно з дитиною. Так само як люди, які зламали ногу, вони також сидять вдома, бо знають, що нікуди не можуть потрапити, бо нема таких закладів. Було би круто, якби власники закладів пишалися, що вони є доступними для всіх людей”, ― поділився паралімпієць, співзасновник ГО “Доступно.UA” Дмитро Щебетюк.

У кав’ярні “Креденс” на проспекті Свободи Дмитрові було зручно заїхати і легко пересуватися всередині. Комфортність вбиральні ― ще один показник доступності.

“Тут і під’їхати візком до умивальника зручно. До туалету навіть є поручні приставлені, зручні і все на близькій відстані. Можна легко руки витерти, не треба десь підніматися, дотягуватись”, ― розповів Дмитро Щебетюк.

Кав’ярня отримала на двері наліпку і тепер люди з інвалідністю знатимуть, що там їм буде зручно. Таку інспекцію активісти “Доступно.UA” разом із Львовом влаштували вже в кількох містах України.

“Ми не сваримося ні з ким, ми не посилаємося на закони, ми просто надаємо рекомендацію, що можна було би щось зробити: чи пандус, чи розширити вбиральню. От буквально недавно, минулого тижня нас запросили в кав’ярню в Кам’янець-Подільський стосовно одного закладу, який був зовсім недоступний. Тому найближчим часом ми напевно поїдемо туди”, ― розповіла координатор “Доступно.UA” у Львові Юлія Карбунарова.

А Дмитро тим часом вирушив до наступного закладу. Заїхати у “Вапіано” теж легко. Зустрічали привітно, асидіти за столом зручно. Замовлення там беруть біля стійки, але до Дмитра офіціант підходить.

Закладами, у яких зручно усім людям, активісти “Доступно.UA” визнали два львівські ресторани – “Правда” і “М’яса та Справедливості”. Далі вони вирушать перевіряти на доступність заклади не лише у центрі, а й на околицях.

Серед перевірених міст найбільш комфортними активісти визнали Вінницю, Львів, Чернівці та Івано-Франківськ. Інспектували не лише заклади харчування, а й інші місця, що приваблюють туристів, які приїздять в місто.