Суспільство

Автостопимо Європою: 14 днів, 5 країн і всього 35 євро на подорож

 

Дана Гіді та її подруга обрали 4 країни для подорожі: Польщу, Німеччину, Чехію і Австрію. Для того, аби замкнути коло і повернутися додому, дівчата мали на вибір Словаччину та Угорщину. У цьому поклалися на долю.

«Виїжджаючи з Відня, ми написали 2 таблички з назвами столиць і почали стопити. Випала Словаччина, – розповідає ужгородка Дана. – Нас було двоє: я і моя подруга зі Львова. В кожному з міст ми зупинялися в українців, котрі вже доволі довго живуть за кордоном і лише у Відні жили у сестри подруги».

Дана брала з собою в дорогу 35 євро, а повернувшись додому, в кишені мала 30 євро. Дівчина запевняє, це не через низький рівень витрат. Тут зіграло і везіння. Наприклад, 10 євро Дана випадково знайшла в магазині, а деякі розваги і їжу в Відні спонсорувала сестра подруги. В інших містах на харчі йшло мінімум грошей. Метро для дівчат було надто дорогим, тому всюди, окрім Польщі, купували тільки 1 квиток і їздили зайцем.

Читайте також: Мандрівка до Парижа обійшлася ужгородці у 9 євро

«Найцікавішим містом для мене, як і для моєї подруги, виявився Берлін. Він дуже вирізняється на фоні інших класичних старих міст і це не залишило нас байдужими. Столиця яскрава, вільна, відкрита і творча. Одна Берлінська стіна чого варта! Найцікавішим було спостерігати за людьми, за тим, як вони, будучи такими різними, уживаються і творять свої життя разом», – ділиться враженнями дівчина.

Читайте також: Ужгородська автостоперка за рік об’їздила майже всю Україну.

Подорож столицями Єропи тривала 14 днів. Виїхали дівчата з України 7 липня. Кордон перетинали весь час тільки машиною (хоча в Польщі була можливість пішо перейти).

Дівчата завжди  стопили, не використовували поїзди, літаки чи автобуси.

Щоб дібратися з однієї столиці в іншу, потрібно дорогою зупинити в середньому 8 автомобілів. Найдовше очікування машини тривало 1 год 40 хв. Більших відрізків під час стопу не було.

Найдовший період подорожі, 5 днів, дівчата провели в Австрії.

«До речі, на диво, найбільш лояльним за цінами виявився Берлін, я там собі могла дозволити придбати багато чого, а от Прага в цьому питанні розчарувала», – пояснює Дана. – У Чехії найвищі ціни в порівнянні з тими країнами, які вже відвідали. Ті товари, котрі ми зазвичай всюди купували, там були чомусь дорожчі навіть за такі ж у Відні».

На даний час дівча та не планують нікуди їхати. Часто виходить не так, як ти думав. Замість Петербургу – Прага, а заміть червня – липень. Усе залежить від наявності роботи, завантаженості проектами і надійності попутника.

Карпатський оглядач