Важливе Економіка Суспільство

Автогіганти майбутнього

В автопромі намічаються три важливих тенденції, які змінять галузь: зростання популярності каршерінга, зростання популярності електрокарів і виробництво автомобілів на автопілоті. Ще більшу значимість їм додає те, що це відбувається одночасно. Це реальна загроза домінування сьогоднішніх автогігантів
У серпні минулого року Ford і китайський ТехноГігант Baidu уклали контракт на 150 мільйонів доларів. Він має на увазі виробництво лідорів – пристроїв для безпілотного водіння авто. Цей контракт – один з низки угод останніх років.

сделки автопрома и технологических компаний

Автомобільна галузь змінюється дуже швидко, і цілком можливо, що через десять років дороги наших міст будуть виглядати зовсім по-іншому.
1. Каршерінг зменшить виробництво машин
Дослівно це можна перевести як “авто, яким діляться”. Каршерінг – це короткострокова оренда машини з похвилинною оплатою. Тобі терміново потрібно авто – взяв його в найближчому пункті оренди, поїхав у справах, а потім залишив його в тому пункті, який ближче до місця призначення. Це схоже на систему оренди велосипедів в західноєвропейських містах, коли байк можна залишити на будь-який велопарковці.

У 2020 році в Європі буде 15 мільйонів користувачів цієї послуги, кількість доступних для шеринга авто досягне 240 тисяч. Через зростання популярності каршерінга знизиться кількість покупців авто.
2. Електромобілі зроблять непотрібної частина промисловості
В автомобілі є радіатор, бензобак, трансмісія і ще купа різної начинки, і частина з цих пристроїв не знадобиться, коли люди замінять машини з двигуном внутрішнього згоряння на електрокари. Часто заводів, які виробляють деталі для авто, стануть не потрібні, якщо не зможуть пристосуватися.

Однак поки що електромобілі не надто загрожують звичним авто. У 2015 році в США випустили 17 мільйонів нових авто. З них тільки електрокари становлять 115 тисяч – менше 1%. Основна проблема в тому, що електромобіль не дозволять споживачам економити. На паливі – можливо. Однак сам по собі такий автомобіль коштує дуже дорого, незважаючи на державне субсидування. Великий час зарядки і обмежена кількість “заправок” поки що заважають цим машинам витіснити бензинові.
3. Автомобільні компанії створюють машини на автопілоті
Це найбільш значуща інновація в галузі за останній час. У самоврядні авто інвестують “Гугл”, “Дженерал Моторс”, “Ауді”, “Ніссан”, “Фольксваген” …. Є і проекти подрібніше, повний список тут. Деякі виробники придбали технологію ізраїльського стартапу Mobileye, яка дозволяє машині залишатися на своїй смузі і уникати зіткнення з іншими авто.
Якщо ринок буде розвиватися, то всі ці перспективи не повинні занадто сильно лякати автогігантів. У них є багаторічний досвід інтеграції інновацій в свій бізнес. Але якщо всі ці новинки раптом “вистрілять”, навіть відомим виробникам буде складно пристосуватися.