Культура

Студія “Косиця” презентувала відтворені сорочки з автентичних вишиванок

В Ужгороді   презентували закарпатські сорочки, відтворені з автентичних вишиванок учасницями студії “Косиця”. 

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуду,  вже кілька років діє студія традиційної вишивки “Косиця”. Майстрині відтворюють автентичні вишиванки 17-18 століть. Гості виставки мали змогу порівняти 6 музейних еспонатів (сорочок) з новими – їхніми копіями.

  “Майстриням вдалося відлити 6 музейних еспонатів (сорочок). Унікальними вони є тим , що на Закарпатті, ще ніхто до такого не вдавася.  Насамперед у вишиванках використано не традиційні техніки, стримані кольори.

Як відомо,  кожен куточок Закарпатської області має свою,  індивідуальну техніку виконання.       Кілька робіт учасниць вже мали змогу взяти участь у різних етно-конкурсах. Деякі з них є призерами.

Потрібно розуміти, що сорочка, це тільки елемент. Не потрібно забувати і про інші деталі, такі як: плахта, спідниця, кептарик і т.п.” –  розповіла модератор та керівник студії Тетяна Когутич.

Тетяна Сологуб – Коцан (Завідувачка віддіду науково-освітньої роботи),  відзначила те,  що незабаром стартує черговий набір у студію. Тому майбутні учасники матимуть змогу навчитися новим технікам і звичайно що сторити і собі унікальну сорочку. 

 

Карпатський Оглядач