Суспільство

На Закарпатті у 2019 році перерахунок пенсій здійснюватиметься в три етапи

У 2019 році в Україні вперше відбудеться перерахунок пенсій, – про це під час брифінгу в Закарпатській ОДА наголосила начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

Формула перерахунків залишатиметься незмінною. Для кожного пенсіонера розмір підвищення визначатиметься індивідуально. Перерахунку підлягають всі види пенсій, призначені на умовах Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

«Виплати будуть здійснюватися в три етапи. Перший – це індексація заробітку, який враховано при призначенні пенсій осучаснення, це стосується людей, яким пенсію призначили на загальних підставах, не залежно від стажу», – зазначила під час брифінгу начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. – Другий етап складатиметься з одноразової доплати до пенсій в розмірі 2410 гривень. Виплата здійснюватиметься рівними частинами протягом двох місяців – в березні та квітні».

Для того, щоб отримати одноразову доплату, потрібно було звернутися за перерахунком пенсій до 31.12.2018 року. Для цього потрібно було мати повний страховий стаж (для жінок – 20 років, для чоловіків – 25 років до 01.10.2011, після 01.10.2011 – відповідно 30 та 35 років). Загальний розмір пенсій не повинен був перевищувати 1669,2 гривень. Третій етап – доплата у разі, коли розмір підвищення у разі перерахунків не досягає 100 грн.

На Закарпатті проживає понад 264 тисячі пенсіонерів, із них – 241 тисячі осіб перераховано пенсії.

Карпатський оглядач