Культура

Втрачений Ужгород: джерела історій (ФОТО)

Наше місто має надзвичайно багату історію. І це не лише задокументовані події. Це новини, опубліковані на сторінках газет, що виходили багато років тому, та історії, що з покоління в покоління переповідають в багатьох родинах.

Зусиллями надзвичайно талановитої Тетяни ЛІТЕРАТТІ багато цих історій стають відомими широкому загалу. П’ять років тому Тетяна на сторінках одного з місцевих Інтернет-видань започаткувала проект “Втрачений Ужгород”, в рамках якого щотижня публікувала (і продовжує публікувати) історії окремих вулиць, будинків, родин. Журналістка за фахом, вона просто та доступно розповідає про те, що відбувалося в нашому місті до завершення Другої світової війни.

Публікації Тетяни захоплюють як дорослих, так і дітей, адже авторка не лише пише цікаві матеріали, а й проводить зустрічі зі своїми читачами.

Одна з таких зустрічей відбулася в Закарпатській обласній бібліотеці. Це не лише розповіді про книги, авторкою яких є наша землячка. Вона охоче розповідає про пошук матеріалів для своїх публікацій, про враження від почутого чи побаченого.

Виявляється, не менш цікавими, ніж документи, статті в газетах чи усна історія, є старі анекдоти. В них передається самобутність населення Ужгорода тих часів. Тому цікаво було би побачити збірку старих ужгородських анекдотів. До речі, це одна з мрій Тетяни Літератті.

Карпатський Оглядач