Суспільство

Воловецьку ВЕС хочуть звести в 5 населених пунктах суміжних районів

21 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулося обговорення проекту Воловецької ВЕС. Інвестиційний проект хочуть звести в 5 населених пунктах Воловецького та Свалявського районів.

«На Закарпатті зосереджена третина українських геотермальних ресурсів. Гідроенергетичний потенціал в області становить 1/4. В області виробляється тільки 10% потреб енергії. Це є серйозні задачі, які маємо вирішувати. Область повинна бути першою в Україні, яка забезпечуватиме себе електроенергією самостійно на 100%», – розповів під час прес-конференції доктор фізико-математичних наук, професор Степан Поп.

Пан Степан вважає, що будівництво Воловецької ВЕС покращинь економіку краю, збільшить кількість робочих місць, не зашкодить екології.

Свою позицію також висловили і співголови коаліційного об’єднання 23-х громадських організацій і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття».

«Функціонування гігантської ВЕС у середньо- і високогірних зонах Воловецького і Свалявського районів з високою імовірністю спричинить також гострі екологічні виклики і загрози для тваринного та рослинного світу. А внаслідок масштабних будівельних і землерийних робіт – негативно вплине, на думку вчених, на ерозію крутосхилів і забрудненість потічків і малих селищ та сіл Воловеччини та Свалявщини», – йдеться у зверненні коаліційного об’єднання ГО і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття» до громад, організацій та владних структур регіону та України.

Карпатський оглядач